Tüm farklı marka ve modeller adına üretimleri gerçekleştirilerek profesyonel bir kapsamda montajları yapılan cam filmi çeşitleri, özellikle de güneşin ultraviyole ışınlarından korunmak adında büyük bir avantaj sunmaktadır. Tabi en başta çoğunlukla görsel bir şıklık kazandırdığından dolayı ve araçlarla harika bir uyum sergilediği için montajları yapılmaktadır.

Araç sahipleri araçlarını aldıktan sonra zaman içerisinde çeşitli değişiklikler yapmak isterler. Bu işlemlerden en sık yapılanı ise cam film kaplama işlemidir. Oto cam filmi nedir denildiğinde, polyester ailesi içerisinde yer alan termoplastik polimer reçinesinden üretilmiş olan cam filmleridir cevabı verilebilir. Arabaların görüntü olarak daha iyi görünmesini sağlarken, araç içerisinin de gözükmesini engeller. Genel olarak cam filmi aracın içi göstermemesi ile bilinse de aslında farklı ve yararlı birçok işleve de sahiptir.


CAM FİLMİ UYGULAMALARI İşleminde Öncelikli olarak Volswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Subaru ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

VİP HİZMETİMİZ Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volvo araçlarınız için lütfen bizi arayın!

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK

0539 692 93 90


 

Oto cam filmi araçlara güneşten doğrudan gelen zararlı ultraviyole ışınları filtreleyerek, izolasyon işlemi yapar. Bu sayede araçların koltukları ya da gövde kısmında herhangi bir solma durumu yaşanmaz. Güneş ışınlarını filtrelemesi ile birlikte yaz aylarında araç içi klimanın daha verimli çalışmasını da sağlamaktadır. Diğer bir özelliği ise yapısı nedeniyle camın çizilmesini ve darbe aldığı zaman kolay bir şekilde parçalanmamasını sağlamasıdır.

Cam filmi kullanımının da belirli kuralları ve yönetmelikleri bulunmaktadır. Bu durum tamamen trafik içerisinde halk sağlığını ve sürücü sağlığını tehdit eden, kazaya sebebiyet veren durumların önüne geçilmesini sağlamak adına yapılmaktadır. Cam filmi kaplaması için gerekli olan işlemlerin uygun bir şekilde yapılması ve doğru cam filmi numaralarının kullanılması gerekmektedir. Tüm işlemler usulüne uygun bir şekilde yapıldıktan sonra cam filmi işleminde herhangi bir sorun olmayacaktır.

Cam Filmi Numaraları

Aracınız üzerine cam filmi yaptırmak istediğinizde farklı numaralar bulunmaktadır. Numaralarının bulunmasının sebebi sürücüler için belirli görme açıları sunmasından kaynaklanmaktadır. Bu numaralar;

  • 1 Numara: %85 ışık geçirgenliğine sahiptir. Sürücü görüşünü etkilemez. Arka camlarda kullanılabilmektedir.
  • 2 Numara: %70 ışık geçirgenliğine sahiptir. Sürücünün görüşünü etkilemez ve sorun teşkil etmez.
  • 3 Numara: %55 ışık geçirgenliğine sahiptir. Sürücünün görüşünü kısmen engeller ve kullanımı uygun değildir.
  • 4 Numara: %40 ışık geçirgenliğine sahiptir. Sürücü görüşünü engeller ve kullanımı yasaktır.

3M cam filmi bu alanda adını sıkça duyuran cam filmleri arasına girmiştir. Diğer cam filmleri arasından sıyrılan yapısı ile zararlı UV ışınlarını %99 oranında yok etmektedir. Belirtilen numaralandırmalara göre kullanımı yasak olan cam filmi uygulamaları ile aracınızın herhangi bir muayeneden geçmesi mümkün değildir. Aynı zamanda trafikte yakalanmanız halinde aracınızda fark edilmesi ceza kesilmesine sebep olacaktır. Bu nedenle cam filmi cezası almamak için gerekli koşullara uymanız gerekmektedir.

 

 

Cam Film Kaplama

Cam filmi uygulaması kolay bir işlem değildir. Bu nedenle araç sahiplerinin kendisinin yapması da mümkün değildir. Zahmet ve ustalık isteyen cam film kaplama işlemi için bir oto servisten yardım almanız en doğrusu olacaktır. Llumar cam filmi bu alan içerisinde en fazla tercih edilen cam filmlerindendir. Uygulanması için profesyonel bir iş yapılması gerekmektedir. Bu alanda işinde profesyonel olan Otolye oto servis hizmetlerinden kolay bir şekilde yararlanabilir ve istediğiniz hizmeti hızlı bir şekilde alabilirsiniz. İşlem olarak da oldukça zaman alan cam filmi uygulaması için belirli adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar;

  • Uygulama yapılacak alanın cam için özel üretilmiş olan temizleme ürünleri ile temizlenmesi gerekmektedir. Cam tamamen temizlendikten sonra üzerindeki yer alan fazla nemin alınması gerekir. Bu işlem için silecek ya da cam kazıma jileti kullanılması uygundur.
  • Cam filmi uygulaması için hangi cam üzerinde çalışılacak ise o cama su püskürtülmelidir. Bu işlemin ardından film ölçüsü alınır. Püskürtülen su cam filminin kolay bir şekilde yapışmasını sağlarken, ölçüm alma işlemini de kolaylaştırır. Film cama uygun ölçülerde kesilirken 1-2 mm kadar fazlalık bırakılması da gerekmektedir.
  • Cam filmi kesildikten sonra üzerindeki şeffaf koruyucu tabaka dikkatli bir şekilde çıkartılmalıdır. Bu şeffaf tabaka uygulama yapmadan önce cam filmine herhangi bir zarar gelmesini engelleyecektir. Şeffaf tabakanın çıkartılmasının ardından altta kalan cam filmi, cam yüzey üzerinde herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilir. Camın üst noktasına sıfır bir şekilde uygulanması için bu süreçte camı çok az bir miktar açmanız gerekmektedir.
  • Cam üzerine film yapıştırıldıktan sonra yüzeyde hava kabarcıkları kalabilmektedir. Bunun önüne geçmek için önceden yapılmış olan su püskürtme ve temizleme işlemleri camın yüzeyini kayganlaştırdığı için daha kolay bir şekilde yok edileceklerdir. Film üzerine zarar vermeyecek şekilde hava kabarcıklarını Spatula yardımı ile yok edebilirsiniz.

Araçlarda her alana cam filmi uygulamak kolay bir işlem değildir. Özellikle arka cam ve ön cam gibi alanlar daha oval olduğu için bu alanlarda uygulama yapılması daha zordur. Bu işte uzman olan kişilerden yardım almanız ve aracınızı onlara teslim etmeniz halinde sizlere pürüzsüz bir işlem yapacaklardır.

 

 

Cam Filmi Yasak Mı?

Araçlar hakkında birçok farklı bilgi yer almaktadır. Cam filmi de en fazla tartışılan konulardan biridir. Cam filmi uygulaması yasak değildir. Ancak uygulama için belirli kurallara uyulması gerektiği de bilinmelidir. Cam filmi uygulaması için Karayolları Trafik Yönetmeliği, sürücünün görüşünü engellemediği sürece yasak olmadığını belirmektedir. Belirtilen kurallara göre cam filminin ışığı en az %70 oranında geçirmesi gerekmektedir.

Ancak araçlarda uygulanması yasak olan bölgeler de bulunmaktadır. Ön cam filmi araçlarda uygulanması yasak olan bir işlemdir. Bu durum sürücünün görüşünü azaltacağı için istenmeyen bir işlemdir. Aynı şekilde ön cam üzerinde herhangi bir film bulunması, aracın muayeneden geçmesine engel olmaktadır. Araçlarda izin verilen cam filmi numaraları 1 ve 2 numaralı cam filmleridir.

 

Yararlılık

CAM FİLMİNİN SİZE VE ARACINIZA SAĞLADIĞI YARARLAR* Konfor
* Estetik
* Solmaya Çözüm
* Güvenlik ve Emniyet
* Kalite
* Güneşin Zararlı Işınlarından Cildinizi KorurOto Güneş-Isı-Işık Kontrol ve Emniyet & Güvenlik Cam Filmi* Kapkaca %100 Çözüm
* Sıcaklığı %80 engelleme
* UV ışınlarına %99 engelleme
* En Yakın Rakipden 2 kat daha Kalite
* Bilgisayarlı KesimAraç Filmi

Oto cam filmleri; sizi ve aracınızı güneşin, hırsızların zarar verici etkilerinden korur.

Oto cam filmleri aracınızın güzel görünümünü korumak ve size daha çok konfor sunmak için tasarlandı. Yüksek performans ve uzun ömürlü cam fimlerinden aracınızın rengine göre veya ihtiyacınıza uygun istediğiniz birini seçin, bu konforu sizde yaşayın. Filmin rengini ve varlığını hissetmeden %50′ye, diğer türlerde %80′e varan izalasyonu sağlayan yüksek performanslı yeni filmlerimizi deneyin.

Kalitesiz cam filmleri ile güzel arabanızı mahfetmeyin, garantili Çizilmez filmleri kullanın.

Konfor

Güneş altında araba kullanmak güneşin parlaklığı ve sıcağından dolayı vücut ve göz yorgunluğuna sebep olur. Cam filmleri güneşin bu yakıcı sıcağını ve aynı zamanda parlaklığını engelleyerek size rahat ve güvenli bir sürüş ortamı sağlar. Klimanız daha az çalısır, aracınızın performansı artar.

Estetik

Aracınıza en uygun renk ve tonu seçerek aracınızın dış görüntüsünü olduğundan daha şık ve estetik göstermenizi sağlar. Aracınızla bütünleşir. Araç kullanmayı keyfe dönüştürür.

Solmaya Çözüm

Diğer tüm cam filmleri gibi oto cam filmleri de güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının %99′dan fazlasını önler ve böylece aracınızın iç mekanında bulunan eşyaların, döşemenin vs. solmasına engel olur. Kanserojen olan bu ışınlardan sizi korur.

Güvenlik ve Emniyet

Oto cam filmleri kırılan camı bir arada tutarak dağılmasını önler ve böylece cam kırıklarından zarar görmez, camdan aracınıza girişi engellersiniz. Ayrıca aracınızın iç mekanını, hem bu kırıklardan hem de hırsızlardan, kapkaççılardan korumuş olursunuz.

Kalite

Oto cam filmleri deneyimli elemanlarımız tarafindan kapalı hijyenik ortamda uygulanır. Çizilmeye dayanıklı yüzeyi sayesinde yıllarca aracınızın bir parçası olur ve hiç bir bakım gerektirmez.

Cam Filmi, Oto Cam Filmi, Bursa Oto Cam Filmi, Oto Cam Film, Cam Filmi Fiyatları, Oto Cam Filmi Bursa, Bursa Oto Cam Filmi Fiyatı, Oto Cam Film Bursa, Cam Filmi Ücreti