Difüzör araçlar için büyük önem taşıyan ama önemiyle ters orantılı olarak çok fazla bilinmeyen difüzör aslında bir dağıtıcıdır.

Difüzör Nedir?

Difüzör aslında bir dağıtıcıdır. Özellikle yarış araçlarında, formula 1 araçlarında kullanılan bir parçadır. Önemi ve etkisi büyüktür. Araçların arka kısmında bulunur.


DİFÜZÖR / ARKA TAMPON İşleminde Öncelikli olarak Volswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Subaru ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

VİP HİZMETİMİZ Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volvo araçlarınız için lütfen bizi arayın!

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK

0539 692 93 90


Difüzörün görevi, ön kısımdan gelen havayı aracın altından arkaya doğru kayıp gitmesini sağlamaktır. Bu işlem aracın yolda tutunmasını, yola yapışmasını sağlar. Bir diğer görevi ise sürtünmeyi azaltarak yüksek hızda maksimum yol tutuşu sağlamaktır.

Difüzör Ne İşe Yarar?

Difüzör özellikle spor araçlarda ve formula 1 araçlarında kritik öneme sahiptir. Yüksek hızda aracın zemine yapışmasını sağlar. Buda yol tutuşunu arttırır. Aracın alt arka kısmında bulunan difüzör tek ve çift katmanlı olarak ikiye ayrılır. Çift katmanlı olanlar özellikle formula 1 araçlarında kullanılan modellerdir.

Son dönemlerde hız tutkunları tarafından araçlarına modifiye adı altında uygulanan difüzör, bazı spor modellerde spor paket adı altında da fabrikasyon olarak sunulmaktadır.