Araç ön lip seçenekleri ön tamponun duruşuna sportif bir görünüm kazandırıyor. Rüzgârı dengeleme özelliği sayesinde sürüş konforunu artırıyor. Araç marka ve modelleri ile birebir uyumlu olarak üretilen ön lip modelleri araç ön tamponunu korozyona karşı koruyarak otomobilin ömrünü uzatıyor.


ÖN EK / ÖN LİP İşleminde Öncelikli olarak Volswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Subaru ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

VİP HİZMETİMİZ Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volvo araçlarınız için lütfen bizi arayın!

ŞİMDİ ARAYIN! | WHATSAPP DESTEK

0539 692 93 90


Ön Lip Modelleriyle Güvenli Sürüş

Otomobiller hareket halindeyken rüzgârın etkisine maruz kalıyor. Bu etki yüksek otoyol hızlarında oldukça fazla hissediliyor. Rüzgâr aracın altından geçerek aracı yukarı doğru kaldırıyor ve yol tutuşunu zayıflatıyor. Aynı zamanda araç üstünden geçen hava da arabayı yere bastırıyor ve araç kontrolünü zorlaştırıyor. Ön lip aracın ön kısmına monte ediliyor. Aracın altından giren havayı kesiyor yol tutuşunu artırıyor. Araçlar sağlam şasiye ve iyi süspansiyona sahip olsalar da ön lip aracın manevra kabiliyetini daha fazla artırarak sürüş güvenliğine destek veriyor. Araçların çoğu tavandan arka kısma doğru eğimli olduğu için hava akımı türbülansa dönüşerek basınç bölgesi oluşturuyor. Ön lip hava akımına bariyer oluşturarak kontrol kaybını ve kayma ihtimalini azaltıyor. Bu durum aracın yakıt tüketimine dahi destek sağlıyor. Kalın ön lip seçenekleri çizilme ihtimaline karşı ön tamponu hız tümseği, kaldırım gibi yerlerden koruyor. Bu sayede aracın orijinal parçasının hasar almasını önlüyor. Ayrıca, ön lip çeşitleri yenileneceği zaman tampona zarar vermeden kolaylıkla sökülebiliyor. Tüm bu özelliklerinin dışında ön lip modelleri araca alçaltılmış bir görünüm veriyor. Araba çizgilerini genişleterek araca daha canlı bir görünüm kazandırıyor.

Stil Kazanmış Otomobiller

Ön lip çeşitleri özellikleri ve çeşitleri ile otomobillere stil kazandırıyor. Bazı ön lip çeşitleri üç parçadan oluşuyor. Üç parçalı ön lip modelleri esnek yapısına rağmen uygulandıktan sonra maksimum koruyuculuk sağlıyor. Üç parçalı ön lip sisteminin her parçaları vidalanarak uygulanıyor. Her araca ve modele özel olarak üretiliyor. Makyajlı ve makyajsız seçenekleri sunuluyor. Araç rengine uyum sağlaması amacıyla bazı modeller boyasız olarak üretiliyor. Sprey boyalarla arzu edilen renge boyanabiliyor. Fiber karbondan üretilen ön lip çeşitleri istenilen ölçüye göre kesilebiliyor. Bu sebeple her araçla uyum sağlıyor. Karbon yapısı sebebiyle çeşitli renk seçenekleri her araca uyacak şekilde tasarlanıyor ve ekstra boyama gerektirmiyor. İstenirse aracın kapı altlarına da uygulanabiliyor. Ön tampona yapıştırılarak montajı yapılıyor. Poliüretan PVC kauçuk ön lip çeşitlerinde ise asla çatlama, eğilme, dökülme gibi sorunlarla karşılaşılmıyor. 230 cm ölçülerinde tasarlanan bu ürün, istenildiği ölçüde kesilerek ayarlanabiliyor. Kendinden yapışkanlı bantlarla üretiliyor. Bu özelliği sayesinde profesyonellik gerektirmeden rahatlıkla uygulanabiliyor. Ayrıca, tercihe göre vidalanarak da kullanılabiliyor. Ürün boyanmaya hazır hale getirilerek satışa sunuluyor ve herhangi bir astar gerektirmiyor. Özelleştirilebilir özelliği sayesinde arka tampon, marşpiyel altları ve iç çamurluk ağzında da uygulanabiliyor. Tüm ön lip çeşitleri hava koşullarına dayanıklı olarak tasarlanıyor. Bu sebeple dört mevsim güvenle kullanılabiliyor.

Ön lip çeşitlerini kendim monte edebilir miyim?

Ön lip çeşitlerinin hiç birisi profesyonel uygulama gerektirmeden araçlara rahatlıkla uygulanabiliyor. Vidalı ön lip uygulaması için de araç tamponunda var olan delikleri kullanabilirsiniz. Yapışkanlı seçeneklerde araca daha iyi yapışması için uygulama sırasında fön makinesinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca, yapışkanlı ön lip seçeneklerini kullanırken uygulama yüzeyinin temiz olması yapışkanın araca tam tutunmasına yardımcı oluyor.

Ön lip uygulamadan sonra tampondan kendi kendine ayrılır mı?

Vidalı ön lip seçenekleri seyahat esnasında sağlam bir şekilde monte edildikleri zaman tamponla bütünleşiyor. Kırılmaya, aşınmaya dayanıklı özelliklerinden dolayı herhangi bir yönden sarkma yapmıyor. Yapışkan bantlı modeller ise güçlü yapışkan özellikleri ile araca son derece sağlam bir şekilde tutunuyor. Ayrıca tüm ön lip modelleri yağmura, kar ve güneşe dayanıklı olduğu için hava koşullarından etkilenmiyor.

Ön lip çeşitleri ön tampona zarar verir mi?

Ön lip çeşitlerinin hepsi hem araca güzel bir görünüm kazanması için görsellik hedeflenerek hem de ön tamponu koruması için ultra koruyucu materyallerle tasarlanıyor. Bu sebeple tüm araçlarda güvenle kullanılabiliyor.